fbpx
image00018

Blog

Sinan Köroğlu Su Kuyusu Uganda’da Açıldı

Suyun yaşamın kaynağı olduğu ve bereketin sembolü olduğu gerçeği, yüzyıllardır kutlanan bir gerçektir. Her damlasında hayat barındıran su, toprağı canlandırır ve umutları yeşertir. Bu nedenle, su kuyuları sadece birer su kaynağı olmanın ötesinde, âb-ı hayat sunan mucizevi yapılardır.
image00007

Blog

Cihat ve Gülperi Aslan Su Kuyusu Etiyopya’da Açıldı

Hayatın kaynağı, bereketin simgesi su, her damlasında umutları yeşertir, toprağı canlandırır. Bu yaşam iksiri, Bekise’de açılan yepyeni bir su kuyusu ile bölge halkına ulaştı. Bu mucizevi yapı, âb-ı hayat sunarak bölge insanlarına temiz ve güvenli su erişimini sağlıyor.
image00005.jpeg

Blog

Ali Keleş Su Kuyusu Uganda’da Açıldı

Su, yaşamın kaynağıdır, bereketin sembolüdür. Her damlasında hayat bulur, toprağı canlandırır, umutları yeşertir. Su kuyusu ise bu yaşam kaynağını ulaşılabilir kılan, âb-ı hayat sunan bir mucizedir. Bu bağlamda, Uganda Nakasero’da yeni bir su kuyusu açıldı ve bu sayede bölgedeki insanlara temiz ve güvenli su erişimini sağlanmış oldu.
MicrosoftTeams-image (15)

Blog

Kurban Kesildikten Sonra Yapılması Gereken İbadetler

Kurban sahibi kurbanını kestikten veya başka birine kestirdikten sonra; “Kurbanınızı kestiğinizde elinizdeki bıçağı bırakın. Sonra iki rek’at namaz kılın. Müslümanlardan hangi kimse bu iki rek’at namazı kılar da Allahü Teâlâ Hazretlerinden bir şey isterse Allahü Teâlâ hazretleri elbette o kimseye istediği şeyi verir.” Hadîs-i Şerîf’ine uyarak iki rek’at namaz kılmak müstehaptır.
osmanlıda bayram namazı

Blog

Bayram Namazı Nedir? Nasıl Kılınır?

Bayram namazı, bayram sabahı kılınan iki rekât namazdır. Bu namazın her iki rekâtindeki alınan üçer adet ilave tekbirlere “zevâid tekbirleri” denir. Vacip olan bu tekbirler, birinci rekâtte, kırâatten önce, ikinci rekâtte, kırâatten sonra alınır.
vacip kurban

Blog

Vacip Kurban Hazırlıkları Tamamlandı

Kurban Bayramı’na yaklaşırken, heyecanımız ve hazırlıklarımız da artıyor. Bu yıl da, vacip kurbanımızı en güzel şekilde yerine getirmek için planlama sürecini tamamladık. Planlamamızı yaparken, dini kurallara uymanın yanı sıra, hijyen, hayvan refahı ve çevreye duyarlılık gibi konuları da göz önünde bulunduruyoruz.